Hlodavci – malí společníci do domácnosti

Možná ne každý ví, že hlodavci tvoří největší skupinu mezi savci a je přibližně necelé dva tisíce různých druhů. Vyskytují se v různých částech po celém světě. Mezi nejčastější druhy, které se pořizují coby zvířátko nejen do rodiny s malými dětmi či pro osamělého staršího člověka, náleží křečci, morčata, králíci, potkani, myši apod.
peruánský morče
Je však zapotřebí vědět, že tato malá a zároveň čiperná zvířátka jsou nejvíce aktivní v noci. Ve dne většinou spí. To souvisí s jejich zranitelností z přírody. Kdy tak většina dravců je aktivní právě během dne a denního světla pro svůj lov. I když tato zvířátka jsou chována doma jako mazlíčci a nemají přirozené nepřátele, tak navzdory tomu se většina stále drží svého zaběhnutého systému.
bílý králík

Správná péče o chrup

Pro tato zvířata jsou typické velké hlodáky, které neustále dorůstají i v dospělosti. Z tohoto důvodu tyto živočichové musejí stále hlodat. Tím si tak správně zuby brousí zhruba ve stejném tempu, v jakém jim dorůstají. Pokud by tomu tak nebylo, hlodáky by jim přerostly, což by zvířeti neumožnilo jíst a mnohdy je i překážkou pro pití. V tomto směru je ideální koupit speciální tvrdé pamlsky a věci, určené pro tato zvířata.

Základní výbava

Vše co hlodavci potřebují, můžete zakoupit v rámci nabídky širokého sortimentu, stačí si jen vybrat. Co je však nejdůležitější a na co nezapomenout? https://www.beremese.cz/forum/predsvatebni-stres/svatba-poradte-na-co-nezapomenout/? Kromě pořízení adekvátního obydlí, ve kterém by se zvíře mělo cítit dobře a zároveň se i pohodlně pohybovat. V žádném případě nedržet zvíře v tísněném prostoru.

Do domečku náleží kvalitní podestýlka. Je několik druhů, neboť některé jsou prašné. Nejčastější variantou jsou hobliny, které však jsou zástupcem spíše levné základní podestýlky. Mezi oblíbené a nejvíce používané náleží dřevěné peletky. Pozitivní je, že i velmi dobře absorbují moč a vydrží bez zápachu.
myška na domečku
Zásadním elementem výbavy je klec. V některých případech je možno zakoupit už i vybavenou klec. Každopádně mezi nezbytné věci náleží miska na jídlo, miska na vodu či pítko neboli napáječka, která je mnohem lepší variantou. Nezapomenout ani na hračky, různé pamlsky apod.